Realizujesz program ze środków publicznych?
(gmina, powiat, województwo, środki unijne)
MASZ OBOWIĄZEK spełniać ustawową zasadę dostępności.
Jeśli nie spełnisz warunków dostępności będziesz wykluczony z konkursów o środki publiczne.
Previous
Next

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI OBOWIĄZUJE KAŻDĄ ORGANIZACJĘ REALIZUJĄCĄ ZADANIA ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

Pomożemy Ci spełnić wszystkie wymogi podmiotu, który przekazał Ci środki na realizację.

Od kiedy OBOWIĄZUJE deklaracja dostępności?

Deklaracja dostępności MUSI znajdować się na każdej stronie i aplikacji podmiotu publicznego od 23 września 2020 roku. Trzeba ją także aktualizować po każdej przebudowie lub aktualizacji witryny do końca marca każdego roku. 

PAMIĘTAJ!
Deklaracja dostępności jest ważna!

NIE POMINIESZ WAŻNYCH INFORMACJI

Dostarczysz użytkownikom informacje na temat dostępności strony, aplikacji oraz placówki.

SPEŁNISZ OBOWIĄZKOWY WARUNEK

Obecność deklaracji dostępności jest obowiązkowa dla każdej organizacji realizujących zadania ze środków publicznych.

NIE DYSKRYMINUJESZ NIKOGO

Zademonstrujesz zaangażowanie w kwestię dostępności i odpowiedzialności społecznej.

Co zrobimy w ramach naszej usługi, abyś mógł w dalszym ciągu korzystać ze środków publicznych?

Uwaga! Każdą z powyższych rzeczy realizujemy w ramach naszej usługi stworzenia deklaracji dostępności, aby spełniała wszystkie wymogi ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Potrzebujesz deklaracji dostępności na swojej stronie?

Zapytaj nas o ofertę

FAQ

Deklaracja dostępności to zwyczajnie opis dostępności podmiotu publicznego dla osób niepełnosprawnych, umieszczony na podstronie. Ma on na celu poinformować o problemach i rozwiązaniach danej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub nawet budynków podmiotu publicznego według zasad WCAG. Deklaracja wynika z zasad zamieszczonych w Ustawie z 4 kwietnia 2019 roku i jest obowiązkowa dla każdego podmiotu publicznego. Nawet jeśli Twoja strona nie jest w żadnym stopniu dostosowania do wymagań WCAG, powinieneś mieć na niej deklarację dostępności informującą o tym fakcie.

Ogólnie zajmujemy się wszystkim co jest potrzebne, tworzymy ją zgodnie z zasadami zawartymi w Ustawie. Jeśli chodzi o klienta, to jedynym czego wymagamy, jest wypełnienie formularza. O resztę nie musisz się martwić 😉 

Deklaracja nie dotyczy tylko stron, ale także aplikacji czy budynków. Nawet jeśli dana instytucja nie posiada strony internetowej, to jej obowiązkiem jest posiadanie deklaracji dostępności. W tym wypadku udostępnimy Ci stronę na naszej domenie, którą będziesz mógł podlinkować w razie potrzeby.

Sporządzaliśmy deklaracje m.in. dla stowarzyszeń, portali informacyjnych, urzędów gmin, szkół i uniwersytetów, muzeów i domów kultury, straży granicznej.

Czas realizacji deklaracji dostępności to 10 dni roboczych.

Jeśli jest to strona należąca do podmiotu publicznego, to niekompletność lub brak deklaracji dostępności może skończyć się karą 5000 złotych. W dodatku wielokrotne niewywiązanie się może skutkować skumulowaniem się kar i karą nawet do 200 000 złotych. 



Strony bez zmian po 23 września 2019 roku nie podlegają pod ustawę z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Takie strony nie muszą jej posiadać. Jeśli jednak po 23 września 2019 na stronie były dokonywane jakieś zmiany, wtedy deklaracja dostępności musi być zamieszczona.

Tak. Za każdą usługę wystawiamy fakturę VAT. Na fakturze możemy wpisać dane odbiorcy i nabywcy.